(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

toyota (Nr 5749483)

toyota

Marka i model:

toyota hybrid

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 6673.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 24 sty 2020 do 8 lut 2020

Adres i termin dostawy

Arabia Saudyjska, Mekka, Dżedda

Od 8 lut 2020 do 15 lut 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.