Toyota (Nr 5945799)

Toyota

Marka i model:

Toyota chr

Waga w kg (łączna):

1465

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

1 lip 2020

Adres i termin dostawy

Boliwia, Santa Cruz, Santa Cruz De La Sierra

1 sie 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się nierzadko, gdy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.