(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Toyota Auris (Nr 5701086)

Toyota Auris

Marka i model:

Toyota Auris

Waga w kg (łączna):

1100

Budżet zlecenia [zł]:

470

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 318.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Lublin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Nowy Sącz

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu auta

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.