Toyota Auris (Nr 6449243)

Toyota Auris
Waga Sztuk:
Toyota Auris 1 Gen. (2006 - 2009) Hatchback 5-Puertas
Długość
422 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
150 cm
ok. 1435 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1435 kg
Dystans: 2167 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 8 wrz 2020 do 12 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 14 wrz 2020 do 18 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.