(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 09:30

Toyota Auris, transport do Polski, miasto do ustalenia (Nr 2403684)

Toyota Auris, transport do Polski, miasto do ustalenia

Marka i model:

Toyota Auris

Waga w kg (łączna):

1390.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1301.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Arezzo, 521, Włochy

Od 23 lut 2018 do 28 mar 2018

Adres i termin dostawy

Generała Kazimierza Pułaskiego, Katowice, 40-511, Polska

Termin elastyczny