(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

toyota bj40 (Nr 4667004)

toyota bj40

Marka i model:

toyota

Waga w kg (łączna):

1650.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 590.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Parchim

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Holandia, Noord-Holland, Amsterdam

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.