(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

toyota bj40 (Nr 4848394)

Marka i model:

toyota bj40

Waga w kg (łączna):

1650

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1225.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Parchim

Od 25 paź 2019 do 26 paź 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Gloucestershire, Gloucester

Od 25 paź 2019 do 6 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.