Toyota C-HR (Nr 6666208)

Toyota C-HR
Waga Sztuk:
Toyota C-HR 1 Gen. (2016 - 2020) Crossover
Długość
436 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
156 cm
ok. 1460 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1460 kg
Dystans 2447 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Algeciras

Od 9 lis 2020 do 10 lis 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Essen

Od 17 lis 2020 do 18 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.