(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

toyota celica (Nr 5217886)

Marka i model:

toyota celica

Waga w kg (łączna):

1100

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1810.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Didcot

7 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Radom

10 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.