(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota Celica (Nr 6465526)

Toyota Celica
Waga Sztuk:
Toyota Celica 5 Gen. (1989 - 1993) Coupe
Długość
442 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
130 cm
ok. 1200 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1200 kg
Dystans: 921 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Mataró

Od 31 sie 2020 do 14 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Castilla Y León, Pelarrodríguez

14 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.