Toyota Celica (Nr 6491338)

Toyota Celica
Waga Sztuk:
Toyota Celica 5 Gen. (1989 - 1993) Cabriolet
Długość
449 cm
Szerokość
170 cm
Wysokość
132 cm
ok. 1200 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1200 kg
Dystans: 1085 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Benidorm

Od 4 wrz 2020 do 21 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, A Guarda

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.