(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Toyota Celica (Nr 6794904)

Toyota Celica
Waga
Sztuk
Toyota Celica 1 Gen. (1973 - 1977) Liftback
Długość
424 cm
Szerokość
161 cm
Wysokość
129 cm
ok.
1115 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1115 kg
Dystans
598 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 4 lis 2020 do 6 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Chełm

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.