(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 22:52

Toyota Celica Coupé

(Nr 3003480)
Toyota Celica Coupé

Marka i model:

Toyota Celica Coupé

Waga w kg (łączna):

1300.00

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 131.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Ludwigshafen am Rhein, 67059, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Schwäbisch Hall, Niemcy

Termin elastyczny