(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

toyota corolla (Nr 5848051)

toyota corolla

Marka i model:

toyota corolla

Waga w kg (łączna):

1300

Budżet zlecenia [zł]:

300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 211.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Katowice

12 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Mielec

15 lut 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.