(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota Corolla (Nr 6667298)

Toyota Corolla
Waga Sztuk:
Toyota Corolla E120 (2000 - 2008) Sedan 4-Doors
Długość
437 cm
Szerokość
170 cm
Wysokość
147 cm
ok. 1245 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1245 kg
Dystans 881 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 10 paź 2020 do 20 lis 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 10 paź 2020 do 20 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.