(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 17:31

Toyota Corolla Combi 2003 model

(Nr 3007252)

Marka i model:

Toyota Corolla Combi

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 763.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Robert-Bosch-Straße, Riedlingen, 88499, Niemcy

26 lip 2018

Adres i termin dostawy

Billstraße 158, Hamburg, 20539, Niemcy

28 lip 2018