(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Toyota Corolla Verso (Nr 6726043)

Toyota Corolla Verso
Waga Sztuk:
Toyota Corolla Verso 1 Gen. [restyling] (2004 - 2009) Minivan
Długość
424 cm
Szerokość
171 cm
Wysokość
161 cm
ok. 1595 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1595 kg
Dystans 277 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Walencja

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.