(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Toyota corolla verso (Nr 7113171)

Toyota corolla verso

Marka i model:

Toyota corolla verso

Waga w kg (łączna):

1430

Budżet zlecenia [€]:

270

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 466.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, San Sebastian

Od 29 gru 2020 do 30 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Leganes

30 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.