Toyota Hilux (Nr 6597585)

Toyota Hilux
Waga Sztuk:
Toyota Hilux 7 Gen. [2th restyling] (2011 - 2015) Double Cab pickup 4-Doors
Długość
526 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
186 cm
ok. 1930 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1930 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Tajlandia, Bangkok, Bangkok

1 paź 2020

Adres i termin dostawy

Kenia, Mombasa, Mombasa

30 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.