(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota Hilux (Nr 7544503)

Toyota Hilux
Waga
Sztuk
Toyota Hilux 6 Gen. [restyling] (2001 - 2004) Pickup 4-Puertas
Długość
479 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
179 cm
ok.
1550 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1550 kg
Dystans
1561 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 7 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalusia, Puente Genil

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.