Toyota Hilux (Nr 7582569)

Toyota Hilux
Waga
Sztuk
Toyota Hilux 8 Gen. (2015 - 2020) Double Cab pickup
Długość
533 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
181 cm
ok.
2122 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2122 kg
Dystans
911 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Belgia, Wallonia, Saint Vith

Od 1 lis 2021 do 8 lis 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Liguria, Genua

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.