Toyota Hilux (Nr 7582569)

Toyota Hilux
Waga
Sztuk
Toyota Hilux 8 Gen. (2015 - 2020) Double Cab pickup
Długość
533 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
181 cm
ok.
2122 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2122 kg
Dystans
911 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Wallonia, Saint Vith

Od 1 lis 2021 do 8 lis 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Liguria, Genua

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.