(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-03 19:42

toyota land cruiser

(Nr 2254092)

Marka i model:

toyota land cruiser x2, mitsubishi pajero x1 (son 3 coches similares)

Waga w kg (łączna):

2000.00

Dystans: 4910.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Madryt, Hiszpania

Od 12 mar 2018 do 22 mar 2018

Adres i termin dostawy

Reykjavík, 101, Islandia

Od 23 mar 2018 do 25 mar 2018