Toyota Land Cruiser (Nr 6140123)

Toyota Land Cruiser

Marka i model:

Toyota Land Cruiser

Waga w kg (łączna):

3200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 14041.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Republika Południowej Afryki, Prowincja Przylądkowa Zachodnia, Kapsztad

15 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.