(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota Land Cruiser (Nr 6717952)

Toyota Land Cruiser
Waga
Sztuk
Toyota Land Cruiser J100 [restyling] (2003 - 2005) SUV
Długość
489 cm
Szerokość
194 cm
Wysokość
189 cm
ok.
2550 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2550 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Maryland, Baltimore

Od 19 paź 2020 do 31 gru 2020

Adres i termin dostawy

Chile, Región Metropolitana De Santiago, Santiago

Od 1 sty 2021 do 31 sty 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.