Toyota Land Cruiser (Nr 7663477)

Toyota Land Cruiser
Waga
Sztuk
Toyota Land Cruiser J100 [restyling] (2003 - 2005) SUV
Długość
489 cm
Szerokość
194 cm
Wysokość
189 cm
ok.
2415 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2415 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Australia, Tasmania, Hobart

Od 20 kwi 2021 do 20 maj 2021

Adres i termin dostawy

Kenia, Mombasa, Mombasa

Od 10 cze 2021 do 10 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.