Toyota Land Cruiser Prado (Nr 6660589)

Toyota Land Cruiser Prado
Waga Sztuk:
Toyota Land Cruiser Prado J90 (1996 - 2000) SUV 5-Puertas
Długość
467 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
188 cm
ok. 1880 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1880 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Australia, Queensland, Brisbane

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 25 lis 2020 do 3 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się często, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.