Toyota Land Cruiser Prado (Nr 6818357)

Toyota Land Cruiser Prado
Waga
Sztuk
Toyota Land Cruiser Prado J150 (2009 - 2013) SUV
Długość
476 cm
Szerokość
188 cm
Wysokość
189 cm
ok.
2165 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2165 kg
Dystans
9608 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Mongolia, Ułan Bator, Ułan Bator

Od 29 sie 2021 do 31 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 29 wrz 2021 do 30 wrz 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.