Toyota Land Cruiser x 82 (Nr 7442029)

Toyota Land Cruiser x 82
Waga
Sztuk
Toyota Land Cruiser J200 [2th restyling] (2015 - 2020) SUV
Długość
495 cm
Szerokość
198 cm
Wysokość
195 cm
ok.
2585 kg
82
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
211970 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Namibia, Khomas, Windhuk

Od 18 paź 2021 do 24 paź 2021

Adres i termin dostawy

Namibia, Khomas, Windhuk

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.