(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-26 01:26

Toyota Prius

(Nr 2115291)

Marka i model:

Toyota Prius

Waga w kg (łączna):

2000.00

Budżet zlecenia [€]:

450

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3283.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

South Jordan, Stany Zjednoczone

Od 27 paź 2017 do 31 paź 2017

Adres i termin dostawy

Charlotte, Stany Zjednoczone

Od 31 paź 2017 do 1 lis 2017