(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Toyota RAV 4 (Nr 5280438)

Toyota RAV 4

Marka i model:

Toyota RAV 4

Waga w kg (łączna):

1550

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 304.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragonia, Saragossa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.