Toyota RAV4 (Nr 6714669)

Toyota RAV4
Waga Sztuk:
Toyota RAV4 4 Gen. [restyling] (2015 - 2020) Crossover
Długość
460 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
167 cm
ok. 1715 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1715 kg
Dystans 1092 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Bośnia I Hercegowina, Republika Serbska, Prijedor

Od 21 paź 2020 do 23 paź 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Zell Im Wiesental

Od 21 lis 2020 do 22 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru auta.