Toyota RAV4 (Nr 6724919)

Toyota RAV4
Waga Sztuk:
Toyota RAV4 3 Gen. (2005 - 2008) Crossover
Długość
460 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
168 cm
ok. 1658 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1658 kg
Dystans 4280 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Neumünster

29 sty 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Puerto Del Rosario

Od 12 lut 2021 do 26 lut 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.