Toyota RAV4 (Nr 7634417)

Toyota RAV4
Waga
Sztuk
Toyota RAV4 1 Gen. (1994 - 1998) Crossover 3-Puertas
Długość
369 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
163 cm
ok.
1200 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1200 kg
Dystans
979 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Carboneras

Od 18 cze 2021 do 29 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, Ponferrada

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.