Toyota RAV4 (Nr 7640662)

Toyota RAV4
Waga
Sztuk
Toyota RAV4 3 Gen. (2005 - 2008) Crossover
Długość
460 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
168 cm
ok.
1564 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1564 kg
Dystans
261 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

5 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Mahón

9 sie 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się często, jak zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.