(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-29 21:08

toyota starlet i toyota previa

(Nr 2122470)
toyota starlet i toyota previa

Marka i model:

toyota starlet,toyota previa

Waga w kg (łączna):

2800.00

Budżet zlecenia [zł]:

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 538.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Hanower, Niemcy

1 lis 2017

Adres i termin dostawy

Vlissingen, Holandia

2 lis 2017