(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota Supra (Nr 7602635)

Toyota Supra
Waga
Sztuk
Toyota Supra Mark IV (1993 - 1996) Coupe
Długość
451 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
127 cm
ok.
1511 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1511 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Japonia, Kanagawa-Ken, Yokohama-Shi

Od 30 mar 2021 do 16 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Walencja

Od 30 mar 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.