Toyota Verso (Nr 6480339)

Waga Sztuk:
Toyota Verso 1 Gen. [restyling] (2012 - 2015) Minivan
Długość
446 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
162 cm
ok. 1540 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1540 kg
Dystans: 1129 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Sulzemoos

Od 7 wrz 2020 do 14 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 7 wrz 2020 do 14 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.