(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 16:45

toyota yaris (Nr 2746180)

toyota yaris

Marka i model:

toyota yaris

Waga w kg (łączna):

1100.00

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3708.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Faro, Portugalia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kraśnik, Polska

Termin elastyczny