(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 19:30

Toyota yaris (Nr 2746828)

Toyota yaris

Marka i model:

Toyota Yaris

Waga w kg (łączna):

975.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 356.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Bristol, Wielka Brytania

2 cze 2018

Adres i termin dostawy

York, Wielka Brytania

2 cze 2018