(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota Yaris (Nr 4899302)

Toyota Yaris

Marka i model:

Toyota Yaris

Waga w kg (łączna):

1550.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 860.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Liguria, Genua

16 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

16 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się często, jeśli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.