(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota yaris (Nr 4988906)

Toyota yaris

Marka i model:

Toyota, yaris

Waga w kg (łączna):

1005.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2457.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Terrassa

Od 1 gru 2019 do 2 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Tejeda

5 gru 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.