Toyota Yaris (Nr 6070215)

Toyota Yaris

Marka i model:

1.0 5P SOL M/T MY06 Jahr 2005

Waga w kg (łączna):

1060

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1411.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

25 maj 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Toskania, Livorno

1 cze 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.