Toyota Yaris (Nr 6396088)

Toyota Yaris
Waga Sztuk:
Toyota Yaris XP130 (2011 - 2014) Hatchback 3-Türig
Długość
389 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
150 cm
ok. 1095 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1095 kg
Dystans: 2438 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Heidelberg

Od 15 wrz 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Jednostka Regionalna Attyka Zachodnia, Megara

Od 15 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.