Toyota Yaris (Nr 6484621)

Toyota Yaris
Waga Sztuk:
Toyota Yaris XP130 [restyling] (2014 - 2017) Hatchback 5-Puertas
Długość
395 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
153 cm
ok. 1140 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1140 kg
Dystans: 2281 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

Od 14 wrz 2020 do 15 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Wiesbaden

Od 21 wrz 2020 do 24 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.