(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-29 14:02

Trabant

(Nr 2121759)
Trabant

Marka i model:

Trabant

Waga w kg (łączna):

700.00

Dystans: 2338.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Białogard, 78-200, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Elgin, IV30 1LU, Wielka Brytania

Termin elastyczny