(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

tractore (Nr 4893506)

tractore

Marka i model:

Tractor John Deere

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

2900.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 729.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Kadyks

9 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik De Safi آسفي, Safi آسفي

23 wrz 2019


Transport maszyn rolniczych

Transport pojazdów rolniczych z reguły jest transportem ponad formatowym. Do pojazdów rolniczych kwalifikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Ogromne maszyny rolnicze są urządzeniami nienormatywnymi. Urządzenia te nie powinny zwyczajnie jeździć po jezdniach, ze względu na fakt, że ich wymiar przekracza możliwe gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak i w Europie. Problem powodować może również nacisk osi maszyn uprawnych, jaki przewyższa normy dozwolone dla większej części dróg.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

Do transportu urządzeń i pojazdów rolniczych niejednokrotnie używa się naczepy typu jumbo oraz tele. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów rolniczych posiadają prawidłowo przystosowanymi lawetami, które są w stanie przetransportować ciągniki rolnicze ważące do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo mieć przepisowe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, kiedy zestaw przerasta dozwolone reguły wielkością lub wagą, wymagane jest dostanie odpowiedniego zezwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena przewozu maszyn rolniczych

Koszt transportu ciągnika uprawnego jest zależna od gabarytów, ciężaru i sprawności pojazdu. Na wycenę transportu wpływa także długość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Ważnym czynnikiem może być również termin przewozu.