(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-04-29 14:58

Traktor Fiat 100-90

(Nr 2643436)

Marka i model:

Traktor Fiat 100-90

Długość [m]:

4.30

Szerokość [m]:

2.3

Wysokość [m]:

2.85

Waga w kg (łączna):

4400.00

Dystans: km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz pojazdów uprawnych zazwyczaj bywa transportem o wielkich rozmiarach. Do urządzeń rolniczych kwalifikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Pokaźne urządzenia uprawne są pojazdami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mogą samodzielnie jeździć po drogach, jako że ich rozmiar przerasta dopuszczalne gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w Polsce jak także w UE. Przeszkodę powodować może również nacisk osi pojazdów rolniczych, jaki przekracza standardy możliwe dla większej części szos.

Jak przewozi się pojazdy uprawne?

    Do przewozu urządzeń i pojazdów uprawnych z reguły używa się przyczepy typu jumbo oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów uprawnych powinni dysponować prawidłowo przystosowanymi lawetami, jakie są w stanie przetransportować urządzenia uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także powinien posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i doświadczenie. W przypadku, jeżeli pojazd przekracza możliwe zasady wielkością lub wagą, potrzebne będzie dostanie odpowiedniego zezwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena przewozu maszyn uprawnych

    Cena transportu maszyny uprawnego jest zależna od wymiarów, ciężaru i sprawności maszyny. Na koszt przewozu wpływa jeszcze odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Szczególnym czynnikiem może być także czas transportu.

Adres i termin nadania

Sielstetten, 85413, Niemcy

30 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Affeltrangen, 9556, Szwajcaria

Termin elastyczny