(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

TRAKTOR JOHN DEERE 5080 (Nr 6692708)

Marka i model:

JD 5080

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

4000

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1724.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Västmanland, Vasteras

Od 13 paź 2020 do 16 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Małkinia Górna

Od 14 paź 2020 do 18 paź 2020


Transport maszyn rolniczych

Przewóz urządzeń rolniczych prawie zawsze bywa transportem o dużych rozmiarach. Do pojazdów rolniczych zaliczamy kombajny, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Pokaźne urządzenia uprawne bywają maszynami nienormatywnymi. Pojazdy te nie powinny samodzielnie jeździć po drogach, jako że ich wielkość przekracza dozwolone gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak również w Unii Europejskiej. Trudność stanowić może również napór osi maszyn rolniczych, który przewyższa reguły możliwe dla większej części szos.

Jak przewozi się maszyny uprawne?

Do transportu urządzeń i pojazdów rolniczych z reguły wykorzystuje się przyczepy typu semi i tele. Przewoźnicy oferujący transport maszyn uprawnych powinni dysponować należycie dopasowanymi lawetami, które podołają przetransportować pojazdy uprawne, których waga jest do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i doświadczenie. W przypadku, gdy maszyna przekracza dopuszczalne standardy wielkością lub ciężarem, wymagane będzie otrzymanie specjalnego pozwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt transportu urządzeń uprawnych

Koszt transportu maszyny rolniczego jest uzależniona od wymiarów, ciężaru i stanu urządzenia. Na koszt przewozu wpływa także odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Ważnym czynnikiem może być jeszcze termin transportu.