(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 21:35

Traktor kosiarka (Nr 2751468)

Traktor kosiarka

Marka i model:

Toro 6500d

Waga w kg (łączna):

1250.00

Dystans: 2409.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Edynburg, Wielka Brytania

6 cze 2018

Adres i termin dostawy

Ostrołęka, Polska

Termin elastyczny