Traktor mit Pflug Länge 7,3m Höhe 2,3m breite 2,5m (Nr 6258859)

Traktor mit Pflug Länge 7,3m Höhe 2,3m breite 2,5m

Marka i model:

New Holland t5040 mit 2 Schar pflug

Długość [m]:

7.3

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.3

Waga w kg (łączna):

7500

Dystans: 2019.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Dolna Austria, Sankt Pölten

23 sie 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

27 sie 2021


Transport maszyn rolniczych

Transport pojazdów rolniczych niejednokrotnie bywa przewozem o wielkich gabarytach. Do maszyn rolniczych wliczamy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Duże pojazdy uprawne są maszynami nienormatywnymi. Pojazdy te nie są uprawnione zwyczajnie poruszać się po polskich trasach, ze względu na fakt, że ich rozmiar przekracza dopuszczalne gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak i w UE. Utrudnienie przedstawiać może również napór osi pojazdów rolniczych, jaki przekracza zasady możliwe dla większej części dróg.

Jak przewozi się urządzenia uprawne?

Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych nierzadko stosuje się naczepy rodzaju semi oraz tele. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów uprawnych posiadają odpowiednio przysposobionymi lawetami, jakie mogą przewieźć urządzenia rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a jeszcze powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i doświadczenie. W przypadku, jeżeli pojazd przerasta dopuszczalne standardy wielkością lub wagą, wymagane będzie otrzymanie specjalnego pozwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt przewozu maszyn uprawnych

Koszt transportu urządzenia rolniczego jest uzależniona od gabarytów, ciężaru i sprawności pojazdu. Na koszt przewozu wpływa dodatkowo odległość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Niebagatelnym elementem może być także czas transportu.